replix.pl

replix – blog ogólnotematyczny

od czego zacząć remont
Dom

Od czego zacząć remont mieszkania – krótki poradnik

Remont domu to dla wielu ludzi bardzo kłopotliwy temat. Wiele osób marzy o nowoczesnych wnętrzach, czystych i ekskluzywnych pomieszczeniach dostosowanych do własnych, potrzeb i upodobań. Czy w rzeczywistości jest to działanie trudne do osiągnięcia? W jaki sposób rozplanować wszelkiego rodzaju prace? Od czego zacząć remont? Czy trzeba mieć w tej dziedzinie doświadczenie i specjalne umiejętności?
Najważniejszym punktem prac jest ich odpowiednie zaplanowanie. Stworzenie listy potrzeb, narzędzi i materiałów, które zostaną wykorzystane. Przed tym warto ustalić projekt, jak również dostosować go do panujących warunków.
Jeśli istnieje potrzeba kucia płytek, zdejmowania tapet czy podłogi należy od tego rozpocząć.
Od czego zacząć remont? Od przygotowania podłoża pod nowe wnętrze. W zależności od rozbieżności prac – czy ma być to remont całego mieszkania czy poszczególnych pomieszczeń – kolejność prac będzie podzielona. Na samym początku warto zająć się ścianami. Zdjęcie nałożonych na nie materiałów, zdrapanie farby oraz zniszczonych tynków. Kolejną fazą będzie usunięcie starych podłóg. Jeśli istnieje taka potrzeba można również na tym etapie przesunąć ściany, pozbyć się niepotrzebnych lub wykonać dodatkowe otwory na drzwi czy okna. Kolejnym krokiem jest sprawdzenie wszelkich instalacji. Jeśli istnieje taka potrzeba warto je wymienić na nowe,w taki sposób by były bezpieczne oraz funkcjonalne przez kolejne lata. Tak przygotowane powierzchnie nadają się do dalszej obróbki. W pierwszej kolejność należy pomalować i wykończyć sufity. Ściany należy odpowiednio wyrównać, zagruntować oraz pomalować. Na samym końcu należy zająć się podłogami oraz drzwiami. Gdy ten etap jest już na nami, spokojnie można zadbać o prace wykończeniowe w postaci instalacji gniazdek, oświetlenia i innych elementów. Kolejnym krokiem całego remontu jest umeblowanie pomieszczenia. Dopasowanie wymiarów elementów do powierzchni, jak również stylu projektu. Ważnym elementem urządzania jest wykorzystanie światła oraz różnych trików, które optycznie powiększają wnętrze. Meble i wszystkie urządzenia powinny być funkcjonalne oraz spełniać oczekiwania i potrzeby właścicieli. Montaż mebli to przedostatnia faza remontu. Na samym końcu warto zadbać o końcowe dekoracje. Podczas tworzenia ostatecznego wystroju można kierować się obecnymi trendami oraz własnymi inspiracjami. We wnętrzach można wykorzystać różnego rodzaju materiały, poduszki, dywany, ozdobne lampy czy porcelanę. Warto również zadbać o roślinność, która z pewnością wniesie wiele radości i świeżości.