replix.pl

replix – blog ogólnotematyczny

koszty pogrzebu
Lifestyle

Jakie są faktyczne koszty pogrzebu – poznaj je!

Pogrzeb to uroczystość, która z pewnością nie jest przyjemnym wydarzeniem. Dodatkowo, jest to często niespodziewany, duży wydatek dla najbliższej rodziny – męża, żony, dzieci bądź też rodziców. Ile tak naprawdę kosztuje pogrzeb? Jakie są faktyczne koszty pogrzebu – przekonaj się już dziś.

Faktyczne koszty pogrzebu – czy zasiłek pomoże?

Koszty pogrzebu zależą od wielu czynników. Nie istnieje z góry określona kwota, którą zapłacimy. Koszt pogrzebu zależy przede wszystkim od tego, jaki posiadamy budżet. Tak naprawdę największym kosztem we wszystkich wydatkach jest trumna. Istotnym wydatkiem jest również zamówienie mszy, wykopanie grobu oraz wykonanie grobowca i pomnika. Warto zaznaczyć, że obecnie zasiłek pogrzebowy wynosi zawsze 4000 złotych. Jest to kwota, którą otrzyma najbliższa rodzina na organizację pogrzebu i wykonania wszelkich formalności. Jeżeli chcemy zorganizować uroczystość pogrzebową wyłącznie za tą kwotę, to będzie to bardzo trudne – jednak nie niemożliwe. Należy się liczyć z tym, że będziemy musieli korzystać wyłącznie z najtańszych produktów oraz usług, które nie są najlepszej jakości. Warto wybierać znane oraz dobrze oceniane domy pogrzebowe. Jesteś zainteresowany wyceną? Koszty sprawdzisz tutaj – od dziś nie będziesz zastanawiać się, jakie są faktyczne koszty pogrzebu. Sprawdź już dzisiaj, a z pewnością znajdziesz dom pogrzebowy, który pomoże ci uporać się z twoim budżetem.

Ceny trumien – czy pogrzeb jest drogi?

Tak naprawdę najwyższym kosztem w organizacji uroczystości pogrzebowej jest trumna. Jakie są ceny trumien? To wszystko zależy od rodzaju, a także od naszego budżetu. Najtańsze są trumny sosnowe. Jest to przede wszystkim spowodowane przez materiał, z którego są zbudowane. Ceny trumien sosnowych kosztują od 750 do 1000 złotych. Czy warto kupować droższą trumnę? To zależy od naszego budżetu. Warto też zauważyć, że zazwyczaj bliskim osobom żałobnicy kupują drogie trumny. Uważają, że zasługują na lepszy produkt. Warto zaznaczyć, że ceny trumien jak i całej uroczystości pogrzebowej mogą różnić się tak naprawde w zależności od miejscowości, w której mieszkamy. Koszty te ustalają: domy pogrzebowe, grabarz a także ksiądz.

Urna na prochy – ceny i koszty

Jeżeli decydujemy się na kremację, to będzie nam potrzebna urna na prochy. Cena nie jest tajemnicą – koszt rozpoczyna się tak naprawdę od 50 złotych do kilkudziesięciu tysięcy. To wszystko zależy od naszych preferencji oraz przeznaczonego budżetu. W tej sytuacji największym kosztem jest sama kremacja – od 500 do 1000 złotych. W porównaniu do tradycyjnego pochówku, ta forma może okazać się tańszą opcją.

Podsumowując, uroczystości pogrzebowe są drogim wydatkiem. Zazwyczaj śmierć bliskiej osoby przychodzi nagle, dlatego dodatkowo jest to trudny koszt dla najbliższych. Warto znać faktyczne koszty pogrzebu, w tym między innymi ceny trumien, aby być przygotowanym w każdej chwili. W szczególności, gdy mamy w rodzinie osoby starsze bądź też nieuleczalnie chore. Warto zwrócić uwagę na ten aspekt, gdyż nie każdy zdaje sobie sprawę, jak życie jest ulotne.