replix.pl

replix – blog ogólnotematyczny

gąbka do mycia twarzy
Zakupy

Gąbka do mycia twarzy – jak jej używać?

Oczyszczanie to absolutnie najważniejszy etap pielęgnacji skóry twarzy. Prawidłowo przeprowadzone pozwoli dobrze się wchłonąć wszystkim kosmetykom, które będą później aplikowane na cerę. Czasami jednak nawet w teorii dobre i porządne żele do mycia nie do końca dobrze radzą sobie z usuwaniem wszystkich pozostałości po makijażu, bakterii i zabrudzeń. Jeżeli chcesz przeprowadzać oczyszczanie jak prawdziwa ekspertka, sięgnij po specjalny przyrząd, który ci to umożliwi. A jest nim gąbka do mycia twarzy – ostatni hit kosmetyczny.

Tuż po zakupie gąbki i wyjęciu jej z opakowania najprawdopodobniej mocno zdziwisz się jej wyglądem i strukturą. Taka „świeża” gąbka raczej nie zachęca do tego, by od razu jej użyć. Zdaje się być twarda i szorstka. Na ogół bywa więc mało przyjemna w dotyku. Jeżeli tylko jednak delikatnie ją zmoczysz pod bieżącą ciepłą wodą, jej forma ulegnie natychmiastowej przemianie. Gąbka nagle zrobi się mięciutka i idealnie gładka. Wtedy wystarczy, że mocno ją ściśniesz, pozbywają się w ten sposób nadmiaru wody, ale też i zwiększając jej objętość. Nie rób tego jednak zbyt agresywnie i intensywnie. Przy obchodzeniu się z gąbką zachowaj pewną ostrożność. Zawsze bardzo delikatnie ją odciskaj i równie delikatnie używaj jej na twarzy. A jak to dokładnie robić, aby oczyścić buzię, a jednocześnie jej nie podrażnić?

Jeżeli nie chcesz stosować żadnych dodatkowych preparatów kosmetycznych, twarz możesz umyć wyłącznie samą wodą, delikatnie masując ją zwilżoną gąbką, a później wycierając do sucha. Lepsze efekty osiągniesz jednak, gdy połączysz masaż z jakimś sprawdzonym produktem. Sięgnij zatem po swój ulubiony kosmetyk myjący (np. lekki żel do mycia twarzy) i niewielką jego ilość nanieść bezpośrednio na skórę. Gąbka do mycia twarzy pomoże ci go równomiernie rozprowadzić. Staraj się nią dotrzeć do wszystkich zakamarków swojej skóry. Masaż rób poprzez wykonywanie kolistych ruchów, za sprawą których zdołasz usunąć wszystkie niechciane zanieczyszczenia. Na sam koniec opłucz twarz samą wodą i nie zapomnij o umyciu gąbki. Możesz ją po prostu przepłukać i pozostawić do samodzielnego wyschnięcia. Pamiętaj tylko, aby przechowywać ją w pomieszczeniu o niskim poziomie wilgoci. Jeżeli będziesz trzymać ją bezpośrednio w łazience, istnieje pewne ryzyko, iż gąbka stanie się siedliskiem dla bakterii, a tego na pewno byś nie chciała.

Przy pomocy gąbki można też wykonać znakomity peeling, używając jej w tym celu na sucho. Korzystaj więc z różnych metod oczyszczających. Sprawdzaj, które z nich najlepiej wpływają na stan i wygląd twojej skóry.