replix.pl

replix – blog ogólnotematyczny

najlepsze perfumy męskie
Zakupy

Jakie perfumy wybrać na prezent dla mężczyzny?

Tylko w teorii nie ma prezentów uniwersalnych. Jeżeli bowiem nie masz pojęcia, co takiego podarować mężczyźnie swojego życia, zawsze dobrym wyborem okaże się atrakcyjny i elegancki zapach. Najlepsze perfumy męskie śmiało możesz też wręczyć tacie, teściowi albo nawet szefowi w pracy. Powinnaś jednak nauczyć się je odróżniać. Woda kolońska nie jest bowiem tym samym co dezodorant aromatyzowany. Największą wartość mają jednak klasyczne perfumy, gdyż to one charakteryzują się najwyższą trwałością, a do tego zwykle umieszczane są w eleganckich szklanych flakonikach, dzięki czemu prezent staje się nie tylko praktyczny i użyteczny, ale też i atrakcyjny dla oka. Nawet ci mężczyźni, którzy niespecjalnie o siebie dbają i nie za bardzo przejmują się tą całą pielęgnacją, na ogół codziennie sięgają po jakieś perfumy. Każdy chce przecież dobrze pachnieć. Atrakcyjne zapachy dodadzą mężczyźnie pewności siebie i pozwolą mu poczuć się znacznie lepiej w swojej skórze.

Wszystkie perfumy – zarówno te męskie, jak i damskie – tworzone są w podobny sposób. Ich składy bazują na niemalże identycznych substancjach. Wypełnia się je przede wszystkim mieszankami zróżnicowanych substancji zapachowych, które sprawiają, że produkt odpowiednio pachnie. Do składów dodaje się również pewne związki wzmacniające. One mają natomiast sprawić, by konkretny zapach utrzymał się na skórze przez jak najdłuższy czas. Wśród tych wszystkich aromatycznych produktów można wyróżnić cztery podstawowe grupy produktów kierowanych do panów. Pierwszą z nich tworzą perfumy właściwe, nazywane ekstraktami perfum. Charakteryzują się niesamowitą trwałością, wynikającą z wysokiego stężenia występujących w nich olejków zapachowych. Są to absolutnie najlepsze perfumy męskie. Ich jedynym minusem bywa cena. No i też trudno je dostać. Perfumy właściwe raczej nie występują w zwykłych drogeriach, więc jeśli chcesz coś takiego zamówić, szukaj tego od razu w Internecie.

Ale oczywiście mają do dyspozycji mniejszy budżet, wciąż jesteś sprawić mężczyźnie wyjątkowy prezent. Celuj po prostu w wody perfumowane, określane skrótem EDP. Są one dobrym kompromisem między perfumami właściwymi a wodami toaletowymi. Mają całkiem niezłą trwałość, a przy tym są dostępne niemalże na każdą kieszeń. Z kolei zwykłych wód toaletowych nawet nie ma co kupować, bo pomimo tego, iż bywają one zdecydowanie najtańsze, to zapewniany przez nie zapach błyskawicznie się ulatnia. Ostatnim typem produktu zapachowego jest woda kolońska. Sprawdzi się u tych mężczyzn, którzy nie przepadają za mocniejszymi aromatami.