replix.pl

replix – blog ogólnotematyczny

blaty drewniane do łazienki
Dom

Blaty drewniane do łazienki – zalety i wady

W łazienkach, które są na ogół niewielkimi pomieszczeniami, zwykle brakuje miejsca na dodatkowe elementy dekoracyjne. Z tego względu należy w nich umieszczać takie rzeczy, które będą jednocześnie i funkcjonalne, i po prostu atrakcyjne czy przyjemne dla oka. Nawet blat roboczy potrafi stać się bardzo ważnym elementem wystroju wnętrza. Może doskonale z nim współgrać i pięknie go uzupełniać. Aby tak właśnie się stało, trzeba go jednak wykonać z odpowiedniego materiału, na pewno nie ze zwykłej sklejki czy jakiegokolwiek tworzywa sztucznego. Absolutnie najatrakcyjniejsze są w tym momencie blaty drewniane do łazienki. Porażają swoim niepowtarzalnym wyglądem. Świetna prezencja jest ich największą wartością.

Blaty drewniane do łazienki

Ogólnie rzecz biorąc drewno samo w sobie jest wdzięcznym i bardzo przyjemnym materiałem. Tworzy atrakcyjne kompozycje z wszelkimi innymi tworzywami. Pomimo tego, iż samo ma pochodzenie naturalne, może być śmiało łączone niemalże ze wszystkimi tworzywami sztucznymi i to nawet z plastikiem. Drewno ociepla wnętrza. Kojarzy się z czymś przytulnym i potrafi zapewnić pomieszczeniom właśnie taki przyjazny wizerunek. Od dawien dawna przewija się dosłownie we wszystkich możliwych stylach architektonicznych. Drewnianych blatów po prostu nie da się zepsuć i to niezależnie od tego, gdzie się je umieści. Można je zastosować zarówno w łazience urządzonej w stylu klasycznym, jak i w tej o znacznie nowocześniejszym wizerunku, wyróżniającej się monochromatyczną kolorystyką, surowymi formami czy designerskimi dodatkami. Można śmiało powiedzieć, że moda na drewno na pewno nigdy nie przeminie. Ten materiał będzie tak samo popularny za kilka lat, jak i jest w chwili obecnej.

Minusy drewnianego blatu

Pewnym minusem drewnianego blatu będzie jednak jego dość wymagająca pielęgnacja. Blaty drewniane do łazienki mogą niestety źle reagować na wilgoć panującą w pomieszczeniu. Nie powinny mieć bezpośredniego kontaktu z wodą. Trzeba uważać na to, by ich nie zalać, gdyż grozi to puchnięciem, a nawet i trwałym uszkodzeniem materiału. Nawet z tymi niewielkimi wadami można sobie jednak poradzić. Ten, kto zdecyduje się na zastosowanie drewna w pomieszczeniu kąpielowym, powinien o nie później po prostu dbać. A jak to robić? Otóż drewno na pewno powinno być regularnie konserwowane przy użyciu przeznaczonych do tego celu środków. Na co dzień zawsze warto pilnować tego, by było ono suche, dlatego gdy dojdzie do jego zamoczenia, trzeba natychmiast je przetrzeć. Drewniane blaty na szczęście mogą być odnawiane. Łatwo da się więc przywrócić im idealną kondycję i świetny wygląd.