replix.pl

replix – blog ogólnotematyczny

strona internetowa
Praca

Nowoczesna strona internetowa – czyli jaka?

Strona internetowa w dzisiejszych czasach stanowi wizytówkę każdego przedsiębiorstwa. Żadna działalność komercyjna i publiczna nie może obejść się bez sprawnie funkcjonującego serwisu www. Z uwagi na zwiększoną popularność zakupów online, to właśnie strony internetowe stanowią miejsca, gdzie potencjalny klient po raz pierwszy nawiązuje kontakt z firmą. Z racji tego, że tylko raz można wywrzeć dobre pierwsze wrażenie, do zaprojektowania strony internetowej trzeba szczególnie się przyłożyć. O czym pamiętać?

Minimalizm godny pochwały

Jeszcze do niedawna w internecie bardzo popularne były stronę internetowe, które już po otwarciu wręcz bombardowały użytkownika multimediami, grafikami, zakładkami, animacjami i różnego rodzaju treściami. Tymczasem trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że przeciętny użytkownik internetu nie tego szuka. 

Jeśli internauta odwiedza stronę firmową, to tylko po to, aby zdobyć konkretne informacje na temat danej firmy, profilu jej działalności, oferowanych produktów i usług oraz możliwych form kontaktu. Nowoczesna strona internetowa powinna być prosta, czytelna, minimalistyczna – tak aby czytelnik szybko mógł znaleźć to, na czym mu zależy. Jeśli informacji i elementów dekoracyjnych będzie zbyt dużo – zwyczajnie może się zniechęcić.

Co z wersją mobilną? 

Według informacji zamieszczonych na stronie Solveit.pl, wersja mobilna strony internetowej jest bardzo istotna. Wszystko dlatego, że badania jasno wykazują, że już ponad połowa użytkowników internetu przegląda strony www przy pomocy urządzeń mobilnych – tabletów i smartfonów. Jest to trend, który w kolejnych latach będzie jedynie przybierał na sile. 

Dlatego każda nowoczesna strona internetowa bezwzględnie musi dobrze wyglądać na wszystkich urządzeniach, niezależnie od ich rodzaju. Wymaga to przeprowadzenia prac nad jej szatą graficzną i architekturą. Wersja mobilna strony powinna zawierać te same funkcjonalności co wersja klasyczna – z tym, że dla szybkości ładowania i skalowania treści powinny być one zamieszczone w odchudzonej, lżejszej wersji.

Dla jakich treści powinno znaleźć się miejsce na stronie internetowej?

Każda osoba, która chce, aby jej strona internetowa nie tylko przyciągała użytkowników, ale także była widoczna dla wyszukiwarek internetowych, szczególną uwagę powinna zwrócić uwagę na zamieszczone na niej treści.

Ważna jest ich wysoka jakość, która zachęca użytkowników i generuje ruch na stronie. Bardzo istotne jest również zoptymalizowanie zawartości strony pod SEO, co umożliwia witrynie osiągnięcie wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania.

Bezpieczeństwo strony internetowej na pierwszym miejscu

Użytkownicy internetu w dzisiejszych czasach mają coraz większą świadomość istnienia cyberprzestępców. Dlatego zwracają uwagę nie tylko na zawartość witryny internetowej, ale także – zastosowane na niej zabezpieczenia.

Dlatego każdy właściciel strony internetowej powinien zainteresować się wykupieniem certyfikatu SSL, który traktowany jest jako standard zabezpieczeń stron www.