replix.pl

replix – blog ogólnotematyczny

jak ozdobić balkon
Dom

Jak ozdobić balkon?

Balkon może stać się taką mniejszą wersją prawdziwego przydomowego tarasu. Odpowiednio wyposażony, zaaranżowany i udekorowany pozwoli cieszyć się piękną pogodą na własnej zielonej przestrzeni. Umożliwi beztroski wypoczynek w towarzystwie czystej natury i pozwoli wylegiwać się na świeżym powietrzu o każdej porze dnia i nocy. Aby stworzyć dla siebie taką komfortową strefę relaksu, trzeba dowiedzieć się, jak ozdobić balkon. A jest na to na szczęście kilka skutecznych metod. Ten, komu uda się połączyć wszystkie z nich, na pewno osiągnie zniewalający efekt!

Po pierwsze – meble. To jednak one zawsze odgrywają kluczową rolę w absolutnie każdej aranżacji. A o ile te tarasowe czy ogrodowe mogą być niemalże zupełnie dowolne, tak już w przypadku wybierania tych przeznaczonych do umieszczenia ich na balkonie trzeba zwrócić uwagę zarówno na ich wygląd, jak i… rozmiar. Miejskie balkony nie należą do największych. Dysponując minimalnym metrażem, nie wolno zatem od razu zagracać całej przestrzeni, decydując się na zakup całego kompletu mebli wypoczynkowych. Dobrym wyborem okażą się natomiast meble składane oraz te, które w jednym momencie mogą odgrywać kilka różnych ról. Przykład? Niski kawowy stolik z dodatkową półką na gazety i szufladą na drobne akcesoria. Z kolei składane leżanki i krzesełka zawsze można złożyć w momencie, gdy nie są używane. Bardzo ważny dla ostatecznego wyglądu przestrzeni okaże się też kolor mebli. Powinien być on oczywiście jasny, a nawet i biały. Dzięki temu meble nie będą przytłaczać balkonu, a wręcz go rozjaśnią i pozwolą mu dużo lepiej się prezentować.

Póki co omówiliśmy sobie jednak wyłącznie tę typowo praktyczną część aranżacji. A co z resztą? Na balkonie przydadzą się nie tylko krzesełka czy stoliczki, ale też i pewne elementy zdolne do udekorowania przestrzeni. Jak ozdobić balkon? Można to zrobić już przy pomocy mebli, a przede wszystkim krzesełek, umieszczając na nich kolorowe lub wzorzyste poduszki. Przy okazji zapewnią one domownikom bardziej komfortowe siedziska. Raczej nikomu nie byłoby zbyt wygodnie na twardym drewnianym krześle, dlatego najlepiej od razu pokryć je warstwą grubego i mięciutkiego materiału. Absolutnie najlepszymi dekoracjami dla każdego balkonu będą jednak po prostu rośliny. Można wypełnić nimi śmiało dosłownie każdy wolny kąt. Umieścić je zarówno w klasycznych donicach, jak i doniczkach podwieszanych bądź tych mocowanych bezpośrednio do ściany. Im więcej roślin, tym lepiej! Balkon, podobnie jak ogród, musi być zielony.