replix.pl

replix – blog ogólnotematyczny

Obrączka z brylantem - luksus
Zakupy

Obrączka z brylantem – luksus, prestiż i wyjątkowość

Dzień zaślubin to dla każdej Młodej Pary bardzo wyjątkowe wydarzenie. Zazwyczaj jest ono poprzedzone nie tylko wielotygodniowymi lecz nawet wielomiesięcznymi przygotowaniami, podczas których zapadają kluczowe decyzje w zakresie nie tylko wyboru idealnej sali, oprawy muzycznej, serwowanego menu, ale również listy gości czy motywu przewodniego ślubnego przyjęcia. Wśród tych wszystkich ważnych decyzji nie można zapominać o tej, która dotyczy niezwykłego symbolu tego szczególnego dnia, a mianowicie o obrączkach ślubnych.

Trendy w modzie ślubnej

Moda ślubna już od dawna nie ogranicza się jedynie do kroju sukni Panny Młodej czy jej nakrycia głowy. Obejmuje ona bowiem również stylizację Pana Młodego, a nawet stroje zaproszonych gości. Wraz z nadejściem kolejnego sezonu pojawiają się zatem nowe propozycje w zakresie koloru sukni, ilości umieszczonych na niej zdobień, makijażu czy sposobu upięcia włosów. Nowości obejmują również Pana Młodego, w tym pożądany w danym sezonie odcień stylizacji czy rodzaj obuwia. Niemniej jednak w alternatywie do tych wszystkich zmieniających się trendów stoją propozycje klastyczne, które są one ponadczasowe i niezwykle uniwersalne.

Trendy w ślubnej biżuterii

Podobnie jak w opisanej powyżej modzie ślubnej, tak i w przypadku biżuterii można wyróżnić dwa główne nurty. Pierwszy z nich obejmuje nowości, które pojawiają się niemal z nadejściem każdego kolejnego sezonu. Mogą to być zatem zmiany w zakresie wzoru, koloru czy rodzaju wykończenia biżuterii. Alternatywą dla nich jest ponadczasowa klasyka, która stawia na prostotę i minimalizm.

Obrączki ślubne

W przypadku obrączek ślubnych, również można wyróżnić te dwa odmienne podejścia. Z jednej strony wyróżnić można zatem klasykę oraz bardzo prostą formę. Tego typu przedmioty wybierają Pary Młode, które cenią sobie tradycję oraz minimalizm. Na drugim końcu mody ślubnej są Pary Młode, które ponad przywiązanie do tradycji cenią sobie indywidualizm. W tym przypadku wybierają one modele unikatowe, które zazwyczaj stanowią realizację ich spersonalizowanych zamówień. Warto również dodać, że jeszcze do niedawna obrączki ślubne Młodej Pary różniły się tylko rozmiarem. Obecnie jednak, różnice te dotyczą również grubości obrączek, ich odcienia czy też zastosowanych zdobień.

Najbardziej pożądane obrączki ślubne

Cenione i pożądane obecnie obrączki ślubne powinny być dość proste w formie oraz subtelne. Popularna jest zatem typowa klasyka, lecz w nieco odświeżonej formie, w tym na przykład wyroby w odcieniach białego lub różowego złota lub okraszone kamieniami szlachetnymi.

Obrączka z brylantem

Kamienie szlachetne to jak wspomniano powyżej, szansa na nadanie klastycznej obrączce nieco wyjątkowości. Co ciekawe, jeszcze do niedawna kamienie szlachetne wybierane były głównie przez panie lecz obecnie cenią je również panowie. Obrączka z brylantem stanowi bowiem synonim luksusu. Taki prestiżowy przedmiot cieszy jego właściciela oraz wzbudza zainteresowanie i podziw w otoczeniu, a rodzaj kamienia oraz jego wielkość podyktowane są gównie zasobnością portfela. Brylanty są niezwykłymi kamieniami, które wspaniale komponują się nie tylko z różnymi odcieniami złota, ale również z rożnymi wzorami obrączek. Odnajdowane w Brazylii czy Indiach szlachetne kamienie poddawane są starannej obróbce, dzięki temu przestają być matowe i zyskują charakterystyczny blask i szlif. Choć powszechnie znane są głównie okazy bezbarwne, to jednak warto zdawać sobie sprawę z możliwości wyboru brylantu czarnego, różowego, niebieskiego lub zielonego. Taka obrączka z brylantem z pewnością będzie stanowić wspaniałą pamiątkę na całe życie.