replix.pl

replix – blog ogólnotematyczny

lekki krem pod makijaż
Uroda

Jakich błędów należy unikać podczas wykonywania makijażu?

Pomimo tego, że malujesz się na co dzień już od wielu lat, dalej masz wrażenie, że żaden z twoich makijaży nie wygląda tak zupełnie perfekcyjnie i nie upiększa cię tak bardzo, jak mógłby to zrobić? Być może to właśnie ten tekst rozjaśni pewne sprawy w twojej głowie. Może być bowiem tak, że pomimo posiadania teoretycznie dużego doświadczenia, rzeczywiście wciąż nie do końca dobrze dajesz sobie radę z malowaniem twarzy. A kosmetyki do makijażu muszą być umiejętnie używane, gdyż w przeciwnym wypadku nawet te najdroższe nie zaprezentują się na twarzy zbyt dobrze. Ważne jest również to, co nakładasz bezpośrednio pod nie. Lekki krem pod makijaż zawsze będzie lepszym wyborem od ultra tłustego serum, które błyskawicznie zacznie wyświecać twoją twarz.

Kwestia najważniejsza – zawsze przeznaczaj na makijaż tyle czasu, ile potrzebujesz. Nie spiesz się. Pośpiech zawsze jest złym doradcą, co tyczy się również dbania o własny wygląd. Potrzeba czasu, nieraz nawet całej godziny do tego, by wykonać rzeczywiście staranny i estetyczny makijaż. Nawet rzęs nie da się równomiernie i ładnie wytuszować w przeciągu kilkunastu sekund. Lepiej zrobić mniej, ale dokładniej, nawet kosztem rezygnacji z pewnych kroków. Jeżeli do wyjścia z domu pozostało ci zaledwie pięć minut, zrezygnuj z używania cieni do powiek i konturowania twarzy, a sięgnij jedynie po lekki krem BB, puder oraz tusz do rzęs. Tych trzech podstawowych kosmetyków do makijażu jesteś w stanie użyć właśnie w przeciągu takiej krótkiej chwili. Idealnie nadają się one do tworzenia codziennych makijaży do szkoły lub pracy.

Pielęgnacja, jaką stosujesz przed wykonaniem makijażu, też ma olbrzymi wpływ na ostateczną prezencję całej twarzy. Zainwestuj przede wszystkim w porządny lekki krem pod makijaż. Musi on idealnie wchłaniać się w skórę, nie pozostawiając na niej lepkiej warstwy, która doprowadziłaby do tego, że puder zacząłby się na niej momentalnie ważyć. Powinnaś też zawsze malować się w odpowiednich warunkach. A za te warunki w dużej mierze odpowie światło. Nie powinno być ono sztuczne. Oczywiście czasem jest tak, że trzeba pomalować się przy sztucznym świetle, jeżeli wykonuje się makijaż w godzinach popołudniowych lub wieczornych, ale jeśli zajmujesz się nim rano, staraj się umieścić lusterko i wszystkie kosmetyki do makijażu w nasłonecznionym punkcie pomieszczenia. Możesz nawet specjalnie ustawić toaletkę w okolicy okna. Dzięki temu zawsze będziesz w stanie sprawdzić, jak twój makijaż zaprezentuje się w naturalnym świetle dziennym.