replix.pl

replix – blog ogólnotematyczny

Prosta metoda na przedwczesny wytrysk
Zdrowie

Prosta metoda na przedwczesny wytrysk

Przedwczesny wytrysk to powszechny problem. Szacuje się, że dotyczy on około 1/3 aktywnych seksualnie mężczyzn! Dysfunkcja odbija się negatywnie na relacji, powodując, że obie strony nie są zadowolone ze zbliżenia. Mężczyzna często w takiej sytuacji traci pewność siebie, czuje się sfrustrowany. Bywa także, że traci on ochotę na seks. Nie należy się jednak poddawać. Na przedwczesny wytrysk jest sposób!

Czym jest przedwczesny wytrysk?

Przedwczesny wytrysk to szerokie pojęcie. Oznacza ono, że ejakulacja pojawia się wcześniej niż mężczyzna tego chce. Może mieć ona miejsce zarówno przed penetracją, jak i wkrótce po rozpoczęciu penetracji pochwy. Problem ten wywołuje niepokój i frustrację, często nie tylko u mężczyzny, ale również jego partnerki, co rzutuje negatywnie na ich relację. Przyczyny przedwczesnego wytrysku różnią się w zależności od konkretnego mężczyzny. Na ogół jest to splot różnych czynników, wśród których wymienić można m.in. zaburzenia aktywności neuroprzekaźników ośrodkowego układu nerwowego, konkretne choroby jak cukrzyca, nadczynność tarczycy czy zapalenie cewki moczowej, zaburzenia nastroju, stres, nieregularne współżycie, problemy w relacjach z partnerką czy brak doświadczenia seksualnego.

Jak poradzić sobie z przedwczesnym wytryskiem?

Przedwczesny wytrysk to problem, z którym można sobie poradzić. Warto chociażby wykonywać specjalne ćwiczenia (jak uciskanie żołędzi penisa czy trening mięśni Kegla), które wzmacniają potencję. Wielu mężczyzn zastanawia się, czy warto wspomagać się farmakologią. Okazuje się, że preparaty zawierające sildenafil skutecznie pomagają wydłużyć erekcję. Substancja ta zwiększa rozkurczenie się mięśni gładkich ciał jamistych penisa, a to z kolei zwiększa napływ krwi do organu. W aptekach bez recepty dostępny jest Maxon Forte. Jest to preparat w tabletach, który zawiera sildenafil w ilości 50 mg. Cechuje się on nie tylko dużą skutecznością. Słynie także z tego, ze rzadko wywołuje skutki uboczne. Zwykle zaczyna on działać 20-60 minut po zażyciu i może być skuteczny nawet do 5 godzin.

Wielu mężczyzn postrzega przedwczesny wytrysk jako wstydliwy problem. Warto jednak sobie uświadomić, że dotyczy on wielu panów. Co więcej, można z nim sobie poradzić. Przede wszystkim dobrze jest postawić na odpowiednie preparaty zawierające sildenafil oraz zacząć ćwiczyć. Nie wolno również zapomnieć o rozmowie z partnerką. Jej postawa ma duży wpływ na to, czy mężczyzna czuje presję. Wspólna masturbacja i poznawanie swoich ciał sprawiają, że seks staje się przyjemniejszy, a erekcja dłuższa.