Niesamowite zastosowanie płynu do prania.

 

Płyny to produkty używane głównie do prania tkanin. Używamy ich, aby nadać swoim ubraniom miękkości oraz przyjemnego zapachu. Nieczęsto zdajemy sobie sprawę, że płyny posiadają również inne zastosowania i świetnie sprawdzają się w sytuacjach awaryjnych.

Domowy pomocnik.

 

Często borykamy się z problemem pozostałości farby na pędzlach. Jest to kłopotliwa sprawa, szczególnie jeśli zdążyła już wyschnąć. Aby zapobiegać takim sytuacjom warto po każdym malowaniu, wypłukać pędzel, a następnie nasmarować go płynem do prania. Przy kolejnym malowaniu zauważysz ogromną różnicę.

Ile razy po kąpieli zapominamy o wysprzątaniu łazienki przez co zalegająca piana powoduje trudne do usunięcia zabrudzenia. Również w tej sytuacji, pomocnym może okazać się płyn do prania. Wystarczy zaaplikować płyn na plamę i pozostawić na 10 minut, a następnie wypolerować powierzchnie materiałową ściereczką. Jeśli potrzebujemy oczyścić powierzchnie szczególnie narażone na utrzymywanie się kurzu, możemy sporządzić skuteczną mieszankę i zaaplikować ją na zakurzoną powierzchnię.

To nie wszystko.

 

Kiedy zależy nam na bezstresowym i łatwym pozbyciu się tłuszczu z naszych garnków, możemy dodać do wody dodać odrobinę płynu do płukania. Napełnione naczynie należy pozostawić na godzinę a, następnie wypłukać. W domu, gdzie możemy spotkać kobietę, możemy też mieć konieczność usunięcia lakieru do włosów z różnych powierzchni. Osadzający się na szybach, ścianach czy lustrach potrafi przysporzyć problemów. Jeśli chcesz go usunąć zmieszaj wodę z płynem i rozpyl na powierzchni. To nie jedyne zastosowania klasycznego płynu do prania. Preparat idealnie sprawdzi się podczas usuwania starej tapety ze ścian, powstrzyma także elektryzowanie się materiałów, a także odstraszy owady i pomoże w pozbyciu się zwierzęcej sierści. Przyjemny zapach płynu nie tylko świetnie radzi sobie z odświeżeniem tkanin, ale sprawdzi się również w przypadku nadania świeżości Twoim pomieszczeniom. Wystarczy, że odrobine płynu połączymy z wodą i rozproszymy w powietrzu, efekt murowany.